Адміністрація Президента США Джорджа Буша просить конгрес США додатково збільшити фінансову допомогу Україні в 2005 і 2006 роках. Про це заявив виконувач обов’язків заступника держсекретаря США по країнах Європи і Євразії Роберт Брадтке, повідомляють РІА «Новости».

Виступаючи в середу в сенатському комітеті із закордонних справ, Брадтке повідомив, що в поточному році адміністрація вже запросила в конгресу додатково 60 мільйонів доларів і планує запросити на 2006 рік у рамках програм підтримки демократії ще 88 мільйонів доларів. «Наше сприяння буде грати критично важливу роль у тому, щоб якнайшвидше здійснити інтеграцію України в Європу і євроатлантичні інститути», — заявив дипломат. Він наголосив, що «це вимагає консолідації недавніх демократичних завоювань, прискорення економічних реформ, боротьби з корупцією і утвердження верховенства закону».

Брадтке повідомив також, що по лінії різних українсько-американських обмінів, підтриманих адміністрацією Буша, протягом останніх 5 років США відвідали «понад10 тисяч українців», і поряд з іншими програмами підтримки демократії в Україні, це також сприяло зміцненню взаємодії між двома країнами. «Це є відмінним прибутком для наших доларів, вкладених у закордонну допомогу», — заявив Брадтке.