Берлін. Глава комісії закордонних справ Бундестагу Фолькер Рює виступає за надання Україні перспективи членства в Євросоюзі.

„Перспектива полягає в тому, що ніхто не виключає, що ця країна (Україна) отримає врешті шанс на членство в ЄС”, зазначив німецький політик в ефірі ARD — громадського телебачення Німеччини. „Україна належить до Європи”, додав він. Як пише ПАП, саме Рює був ініціатором запрошення президента України Віктора Ющенка для проголошення промови в Бундестазі.

Умовою такої перспективи Рює назвав успішність реформ в Україні. „Це не означає, що у недалекому майбутньому буде можливо розпочати переговори про членство. Але вже сама перспектива членства може допомогти Україні у проведенні важких реформ”, вважає німецький політик.

Він також пояснив, чому він ініціював виступ Ющенка в Бундестазі. Так, за його словами, „помаранчева революція” є „історичною подією”, і можливість виступу в Бундестазі є винятковою можливістю для зарубіжних політиків, що є „виразом підтримки” для Президента України, пояснив Рює.