Київ. Німецький уряд не даватиме Україні жодних обіцянок стати захисником її євроінтеграційних прагнень. Таку думку експерта берлінського Фонду науки і політики Ебергарда Шнайдера наводить “Німецька хвиля”.

Як зазначає радіостанція, Е.Шнайдера не дивує, що у Західній Європі першою країною Президент України Віктор Ющенко відвідує саме Німеччину. За словами політолога, Німеччина – це найбільша країна Європейського Союзу, і її голос у ЄС має велику вагу. До того ж, саме у Німеччині, якщо говорити про Захід Європи, найкраще розуміють бажання України вступити до ЄС. Утім, це ще не означає, що Берлін стане захисником євроінтеграційних прагнень України, зазначає Е.Шнайдер.

”Німецький уряд не робитиме жодних обіцянок. Це були б занадто далекі кроки. Він демонструватиме своє розуміння українських прагнень, свою симпатію. Але з боку німецького керівництва Україні дадуть також зрозуміти, що шлях вступу до ЄС – дуже непростий. Слід виконувати відповідні Копенгагенські критерії, що включають політичні, економічні, інтеграційні вимоги. Це ж великий і складний шмат роботи, що його ще доведеться подолати Україні, щоб стати країною, придатною для вступу в ЄС”, — цитує Е.Шнайдера “Німецька хвиля”.

Відповідаючи на запитання, наскільки ж реальною є можливість, що колись Україні таки вдасться виконати усі вимоги для вступу до ЄС, експерт зазначив: ”Коли бажання таке сильне, а піднесення таке потужне, як в Україні після помаранчевої революції, то, якщо об´єднати усі зусилля, можна пройти великий шмат шляху в напрямку до ЄС. Тут усе залежатиме однак від самої України, від її успіхів у проведенні реформ. Чим швидше й інтенсивніше їй вдасться їх втілювати, тим менше шансів залишатиметься в Європейського Союзу відсувати рішення про можливість українського вступу на невизначену перспективу”.

Як відомо, 8 березня Президент України В.Ющенко вирушив з дводенним робочим візитом до Німеччини. Того ж дня він зустрівся з Федеральним Президентом Херстом Келлером. Сьогодні В.Ющенко зустрічатиметься з Федеральним канцлером Герхардом Шредером, головою Бундестагу і виступатиме перед депутатами німецького парламенту. Також український Президент проведе зустрічі з керівниками ряду німецьких компаній.