Німеччина підтримує євроатлантичні і європейські прагнення України, отримання повного статусу країни з ринковою економікою з боку Європейського Союзу і її вступ до Світової організації торгівлі в 2005 році.

Про це заявили на прес-конференції федеральний канцлер Німеччини Герхард Шрьодер і Президент Віктор Ющенко, повідомляють «Українські Новини».

Разом з тим, Шрьодер відповідаючи на запитання: чи обіцяв він підтримку Президентові щодо вступу до ЄС, сказав, що не давав такої обіцянки. «Якщо йдеться про двосторонні відносини, то було б нерозумно давати пану Президентові таку обіцянку», — сказав Шрьодер.

Ющенко сказав, що в сторін є бачення європейської перспективи України і того, що в 2005 році вона отримає від ЄС статус країни з ринковою економікою, а восени цього року вступить до СОТ. Президент сказав, що зараз між Україною та ЄС підписано План дій, що направляє Україну в необхідних економічних і політичних реформах, і наближає її до ЄС.

Нагадаємо, що 25 січня Ющенко прогнозував вступ України до Світової організації торгівлі 2005 року. Також Ющенко прогнозує вступ України до Європейського Союзу раніше 2016 року.

Президент Віктор Ющенко 22 лютого в Брюсселі на засіданні комісії «Україна-НАТО» заявив, що Україна готова приєднатися до Плану дій стосовно набуття членства в НАТО.