"Чи не є потрійний союз Києва, Кишиневу та Тбілісі замальовкою "осі добра", яка спрямована вбік Заходу?", — пише „Le Figaro”, Франція.

У Росії думка про це викликає міну невдоволення. Дума відреагувала негайно, зажадавши від уряду введення санкцій проти Молдови, зокрема через те, що вона не знімає блокаду із незалежної проросійської Придністровської області. Депутати закликають припинити імпорт молдавських вин, установити між двома країнами візовий режим і продавати Кишинеу російські нафту та газ за світовими цінами.

Після зустрічей президентів України, Віктора Ющенка, Молдови, Володимира Вороніна та Грузії, Михайла Саакашвілі, преса заговорила про "помаранчевий союз", тобто про "русофобську коаліцію", яка нібито є загрозою для СНД (Співдружності Незалежних Держав). Багато політологів виступають також за використання економічної зброї проти трьох країн, які користуються пільговими тарифами, зокрема, на енергоносії.

Така погроза нерідко використовувалася Москвою проти країн, які входять до СНД, якщо вони мали нещастя чимось їй не догодити. Втім, її жодного разу реалізували, навіть при найсерйозніших розходженнях. Молдавський президент, однак, вважав учора за необхідне уточнити, що він разом зі своїми українським і грузинським колегою не причетний до жодних антиросійських проявів, але що три ці країни хотіли б відродити ГУУАМ — організацію, створену в 1999 році у Вашингтоні, яка включає Грузію, Україну, Узбекистан, Азербайджан і Молдову. "Приналежність до СНД, — уточнив лідер Компартії Молдавії, — не може заборонити країнам, які входять до неї (співдружності – ред.), брати участь в інших об’єднаннях".

У Москві, де ЗМІ, Дума і Держрада висловили свою стурбованість, Кремль не проронив ані слова. Напевно, щоб його не обвинуватили у втручанні в хід молдавських парламентських виборів.