Теми сьогоднішнього огляду преси – розширення Європейського союзу, американська політика стосовно Ірану та ситуація в Іраку. У західноєвропейських країнах не в останню чергу завдяки розвитку подій в Україні з новою силою розгорілася дискусія про розширення ЄС.

Газета ТЮРІНҐЕР ЛАНДЕСЦАЙТУНҐ пише:

Де закінчується Європа? Це запитання постало не тільки після того, як про свої наміри приєднатися до Європейського Союзу заявила Туреччина. Якщо розпочинаються відповідні переговори, то після певного часу вони завершуються наданням країні повноправного членства в ЄС. До складу Європейського союзу, який раніше нараховував п”ятнадцять членів, вже входять 25 країн. Незабаром до нього приєднаються ще й Болгарія, а пізніше можливо й Румунія. Де закінчується Європа? Чіткої відповіді на це запитання вимагає лідер християнських демократів Анґела Меркель, яка критикує початок переговорів з Туреччиною про членство в ЄС. Але й на цьому процес розширення, вірогідно, не завершиться, що засвідчили заяви ”зелених” у Європарламенті: завдяки демократичним виборам Україна та Грузія стали на шлях, який практично неминуче приведе до Європейського союзу, — наголошує газета ТЮРІНҐЕР ЛАНДЕСЦАЙТУНҐ.

Перейдемо до іншої теми. Газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ  коментує політику США стосовно Ірану:

Під час свого візиту до ЄС президент Буш, вірогідно, дозволив себе переконати, що політика європейців стосовно Тегерану вже не така й погана. Отже, тепер він несподівано надає Європейському союзові шанс довести це на справі. Америка готова допомогти Німеччині, Франції та Великобританії переконати Іран відмовитися від розвитку технології для створення власної атомної бомби. Таким чином у цій справі вперше можна сподіватися на успіх. Але для цього залишається не так вже й багато часу. Адміністрація Буша продемонструвала, що її терпіння вистачить щонайбільше до кінця весни. Це означає, що надія на остаточне подолання кризи залишається дуже незначною, — аналізує газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ.

Газета НЮРНБЕРҐЕР НАХРІХТЕН  пише про вражаючу зміну політичного курсу США стосовно Ірану:

Зміна погляду на суперечку навколо іранської атомної програми є першим серйозним доказом того, що Вашингтон більше не має наміру розглядати своїх європейських союзників, як вассалів, а дивиться на них, як на партнерів. Адже європейці та американці й без того переслідують спільну мету: у будь-якому разі слід утримати Іран від створення власної атомної бомби. Ще зарано говорити про подолання кризи. Але нинішні шанси, що саме так воно й станеться є, як ніколи хорошими, — читаємо в газеті НЮРНБЕРҐЕР НАХРІХТЕН.

Pages: 1 2