Наблизити Україну до європейських стандартів в сфері розвитку засобів масової інформації — одне з головних завдань, заявила під час відкриття конференції замісник генерального секретаря Ради Європи, повідомляють РІА «Новости».

«Інформація — це фундамент для побудови демократії, свободи слова, рівності націй, на яких ґрунтуються принципи розвитку Ради Європи. Якщо ми не будемо захищати свободу слова в Європі, то вона може перестати існувати», — сказала замісник генерального секретаря.

Вона зазначила, що дані європейські принципи розвитку сводобы слова «властиві для кожної країни, серед іншого і для України». «Їх потрібно тільки почати дотримуватися. Усе, що стосується роботи ЗМІ, має будуватися на фундаментальних засадах, щоб забезпечити непорушність свободи слова», — зазначила Мод Де Бьор-Букікіо.

Своєю чергою віце-прем’єр-міністр України Микола Томенко зазначив, що «дуже символічно, що даний захід проходить саме в Україні після «помаранчевої революції».

«Останнім часом Україна зробила серйозний крок у напрямку розвитку свободи слова. І дана тема завжди була каменем спотикання минулої влади у зносинах з Радою Європи. Такі слова, як «тиск», «цензура» назавжди тепер будуть викинуті з українського лексикона», — сказав Микола Томенко.

Він зазначив, що в країні починається «необоротний процес розвитку свободи слова».

По закінченні конференції з питань політики в ЗМІ буде ухвалено резолюцію про підтримку і розвиток свободи слова в Україні.