На майбутніх парламентських виборах утворять опозиційне об'єднання "За мир! За Україну!" Принаймні триває робота з його створення, повідомив "Поступ" ініціатор створення блоку, народний депутат, член фракції "Реґіони України", голова Партії державного нейтралітету України Володимир Зубанов. Очевидно, саме він планує очолити цей блок, а отож стати альтернативним опозиційним лідером країни.

Наразі Зубанов не хоче сказати, з якими саме партіями він блокуватиметься, єдине, що ці партії "не мають бути заплямованими під час минулого виборчого процесу". За його словами, він не проводить консультацій про блокування ні з Партією реґіонів, ні з "Трудовою Україною". Зубанов, який є представником Донеччини, як він каже, вже домовився про єднання з п'ятьма партіями.

"Цей блок має себе позиціонувати як нормальна опозиція. Як це є у всіх демократичних країнах, коли опозиція має діалог з владою, є доброзичливою і тисне руку в разі поразки", — каже Зубанов. На його думку, нині Україні потрібна саме конструктивна, а не радикальна опозиція, виразником якої, за словами нардепа, є Віктор Янукович. Зубанов переконаний, що екс-кандидат у президенти має піти з великої політики, бо він не вміє вести конструктивного діалогу з владою. "Такі радикальні політики, як Янукович, Медведчук, Кушнарьов, повинні піти. Це буде краще і для них самих, і для держави. Радикально-марґінальна політика ні до чого не призведе", — зазначив "Поступу" нардеп.

Непотрібність радикальної опозиції Зубанов пояснює тим, що Україна вже визначилася зі своїм курсом на Європу, і в цьому напрямі, за його словами, потрібно працювати як владі, так і опозиції. А погляди Януковича, каже нардеп, абсолютно не відповідають державному курсу, зокрема це вектор на Росію, бажання федералізувати Україну та ввести другу державну мову — російську. "Кожне з цих питань — це розгортання конфлікту", — додає нардеп.

Окрім того, він вважає, що самій Партії реґіонів зараз дуже вигідно позбутися такого радикального лідера, щоб мати перспективу: "Можливо, рейтинг у них спочатку впаде через втрату відомого лідера. Але з часом партія наростить його і матиме значно більше перспектив на співпрацю і об'єднання з різними політичними силами". Тим паче, що рейтинг партії і так падає, зокрема через необачні радикальні заяви Януковича і його небажання вести конструктивну співпрацю з владою.

Піти зараз із політики було би вигідно й самому Януковичу, бо, на думку Зубанова, тоді би його ще запам'ятали як потужного політика, який зміг отримати довіру "44% виборців України".

Pages: 1 2