Президент України Віктор Ющенко зустрівся з прем’єр-міністром Румунії Келіном Попеску-Теричану. Про це «proUA» повідомили у прес-службі Президента.

Під час зустрічі сторони обговорили питання прикордонної співпраці, співробітництва в газовій сфері, а також можливість лібералізації візового режиму, зокрема, збільшення терміну дії багаторазових віз.

Також співрозмовники говорили на тему співробітництва української та румунської громад.

Ющенко наголосив на необхідності відкриття ряду культурних центрів в Україні та Румунії. «Спільними зусиллями ми можемо зробити для двох громад важливу справу», – сказав Президент. Він заявив, що Україна готова виділити з державного бюджету кошти на підтримку подібних проектів і зауважив, що сподівається на відповідні кроки з румунської сторони. Румунський прем’єр підтримав ініціативу українського Президента. За його словами, національні меншини мають зберегти свою ідентичність, навіть тривалий час перебуваючи на території іншої країни.

Також під час зустрічі Попеску-Теричану підняв питання щодо Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд. Для вирішення цього проблемного питання сторони вирішили ініціювати зустріч на рівні міністерств економіки із залученням представників міністерства промислової політики.