Україна планує до саміту Україна-Європейський Союз, який запланований на жовтень, почати офіційні переговори з ЄС про підготовку угоди про спрощення візового режиму. Про це журналістам повідомив представник України при ЄС Роман Шпек, інформують «Українські Новини».

Він відзначив, що 20-21 квітня в Брюсселі проходили перші неофіційні консультації про можливість початку переговорів з ЄС про спрощення візового режиму, на яких українська сторона висловила свої пропозиції щодо спрощення візового режиму на першому етапі для ряду категорій українських громадян, зокрема для студентів, журналістів, дипломатів, бізнесменів, а також громадян, які проживають на прикордонних територіях.

На цих переговорах українську делегацію очолив заступник міністра закордонних справ Валентин Наливайченко, делегацію ЄС — директор Генерального директорату Єврокомісії з питань юстиції і внутрішніх справ Жан Луї де Брауер. Сторони домовилися активізувати зусилля на шляху укладення угоди про спрощення візового режиму з тим, щоб досягти певного прогресу до саміту Україна-ЄС, запланованого на жовтень цього року.

Шпек відзначив, що на переговорах 20-21 квітня йшлося зокрема про угоду про реадмісію. Він висловив впевненість, що восени сторони почнуть офіційні переговори про підготовку угоди про спрощення візового режиму. «Ми впевнені, що до осені ми почнемо вже офіційні переговори про підготовку угоди про спрощення візового режиму», — сказав Шпек. Він відзначив можливість обговорення кроків на найближчі 10 років про перехід на вільне переміщення ряду категорій громадян, в першу чергу студентів, дипломатів, бізнесменів.

Шпек наголосив, що сторона ЄС висловила готовність до проведення таких переговорів.

«Таку волю вони сьогодні виявили», — сказав він. Шпек також висловив думку, що завершення переговорів і вихід на підписання угоди про спрощення візового режиму між Україною і ЄС можливе до кінця 2006 року. «Я думаю, що цілком можливо протягом 2006 року завершити ці переговори», — сказав він. При цьому він додав, що термін укладення угоди з ЄС про спрощення візового режиму залежатиме від готовності України реалізувати угоду про реадмісію.

Нагадаємо, 23-26 лютого в Брюсселі (Бельгія) на засіданні «Україна-Трійка ЄС» Україна і Європейський Союз домовилися почати переговори про спрощення візового режиму. У березні Президент Віктор Ющенко своїм указом тимчасово скасував візи для в’їзду в Україну для громадян країн ЄС і Швейцарії з 1 травня до 1 вересня.