Брюссель. Віце прем´єр-міністр України з питань євроінтеграції Олег Рибачук заявляє, Україна не хоче будувати відносини з Європейським Союзом виключно в рамках політики сусідства.
 
Як передає УНІАН, про це він заявив сьогодні у Брюсселі під час робочого сніданку з членами Центру європейської політики.
 
"Як би там не було, Україна не підтримує ідею надання Європейської політики сусідства статусу базового документа для двосторонніх відносин з Євросоюзом", — сказав О.Рибачук.
 
Він зазначив. що головною причиною такої позиції України є те, що європейська політика сусідства розглядається окремо від політики розширення, що суперечить національним інтересам України, які полягають у приєднанні до ЄС.
 
"Для України дуже важливо, щоб усі шляхи співпраці з ЄС обов´язково вели до Брюсселя", — підкреслив віце-прем´єр. Кажучи про продовження співпраці в рамках плану дій Україна-ЄС він зазначив, що Україна активно працює над такими його пріоритетами як створення зони вільної торгівлі з ЄС відразу після приєднання до СОТ, вступ до СОТ, проведення конструктивного діалогу щодо спрощення візового режиму, надання допомоги ЄС щодо наближення українського законодавства до стандартів ЄС, доступ українських товарів на європейський ринок, початок діалогу на високому рівні, розвиток співпраці і вирішення локальних криз, зокрема Придністровського конфлікту.
 
Рибачук також заявив, що Україна закликає Європейський Союз прискорити підготовку до підписання угоди про спрощення візового режиму.
 
"Україна готова розпочати переговорний процес з Євросоюзом за угодою про спрощення візового режиму настільки швидко наскільки це можливо, і закликає Євросоюз прискорити необхідне приготування зі свого боку", — сказав український віце-прем´єр.
 
Він зазначив, що зі свого боку Україна продовжує свою відкриту візову політику з Європою, як частина широкої євроінтеграційної стратегії. Він також нагадав присутнім, що одним з останніх кроків у в цьому напрямку було підписання Президентом України Віктором Ющенком указу про введення у вигляді експерименту на період з 1 травня по 1 вересня безвізового режиму з країнами Євросоюзу. При цьому О.Рибачук підкреслив, що Україна розцінює укладання угоди про спрощення візового режиму лише як перший крок на шляху перспективи введення двостороннього безвізового режиму.

 Він також зазначив, що Україна вітає початок підготовки європейською комісією проекту мандату Раді міністрів ЄС для початку переговорів з Україною про спрощення візового режиму.

http://www.proeuropa.info/