У травні глави парламентів України Володимир Литвин, Польщі Лонгин Пастусяк і Литви Артурас Паулаускас проведуть тристоронню зустріч, де обговорюватимуть питання входження України до європейської спільноти.

Як повідомили у прес-службі Верховної Ради України, про ці плани повідомив міністр закордонних справ Литовської Республіки Антанас Валіоніс сьогодні на зустрічі з першим заступником голови Верховної Ради України Адамом Мартинюком у Києві.

А вже згодом, за словами міністра, планується і проведення Міжпарламентської асамблеї трьох країн.

Загалом, як ще раз підкреслив А.Валіоніс литовська сторона готова надати консультативну допомогу Україні, особливо в контексті входження України до європейської спільноти.

У свою чергу А.Мартинюк поінформував гостей про економічну та політичну ситуацію в Україні. Зокрема, він повідомив присутніх про те, що сьогодні Президент України Віктор Ющенко представить нового голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрія Єханурова.

Відзначаючи складну економічну ситуацію в Україні, пов’язану з наслідками виборчих перегонів, А.Мартинюк наголосив на надзвичайно високому рівні довіри в суспільстві до уряду. “Навіть рівень довіри до Верховної Ради України, який раніше не перевищував 10%, зараз перевищує 40%”, — сказав він.

А.Мартинюк торкнувся проблеми кадрових призначень нової влади, а також проблеми депутатів-сумісників у парламенті. На його думку, жодна з кандидатур на вільну посаду заступника голови Верховної Ради України в парламенті не набере достатньої кількості голосів через те, що це питання потрібно розглядати в контексті перерозподілу парламентських комітетів.

Також перший заступник голови Верховної Ради України розповів членам делегації про наступні парламентські вибори. “Наступні парламентські вибори, які відбуватимуться за новими правилами, мають підтвердити президентські вибори”, — сказав він. Тим не менш, на його думку, парламент не дасть згоди на розведення у часі виборів до парламенту та місцевих органів влади у 2006 році.

Міністр закордонних справ Литви при цьому зазначив, що його країна зараз не стикається з подібними проблемами, як посівна або ціни на продовольчі товари чи бензин. “Це регулюється закупівлею в Держкомрезерві, зараз в Литві рівень інфляції становить 2%”, — сказав він. Одним з недоліків внутрішньої політики міністр назвав відсутність бюджетного фінансування партій. Серед позитивних рис — незначний рівень лобіювання бізнес-груп.

Також А.Мартинюк привітав литовських гостей з річницею перебування у Європейському Союзі, повідомляє УНІАН.