Брюссель. Україна сподівається отримати від Євросоюзу статус країни з ринковою економікою до 13 червня – дати на яку заплановано проведення чергового засідання ради із співпраці Україна-ЄС.
 
Як передає УНІАН, про це заявив віце-прем´єр-міністр України Олег Рибачук сьогодні в Брюсселі під час робочого сніданку з членами Центру європейської політики.
 
"Я вірю, що на передодні засідання ради із співпраці Україна-ЄС, запланованої на червень, ми побачимо значний прогрес у цьому питанні і оголосимо про надання Україні статусу країни з ринковою економікою", — сказав він.
 
О.Рибачук зазначив, що зараз експерти України і ЄС тісно співробітничають для завершення процесу досягнення Україною необхідних критеріїв для отримання цього статусу.
 
"Я хочу підкреслити ще раз, що для нас статус країни з ринковою економікою — це можливість доступу на європейські ринки", — сказав О.Рибачук. Він зазначив, що без цього статусу українські експортери знаходяться в менш привілейованому становищі, ніж їх партнери з інших країн, зокрема з Росії.
 
Як приклад український віце-прем´єр навів введене Євросоюзом антидемпінгове мито проти українських труб на рівні 64,1%. При цьому, за його словами, антидемпінгові мита по відношенню до таких же труб з Росії і Румунії практично наближаються до нуля.
 
Як відомо, Україна прагне отримати статус країни з ринковою економікою від ЄС і США протягом кількох останніх років, проте поки їй цього не вдалося. Попередній уряд на чолі з Віктором Януковичем звинувачував Євросоюз в упередженому підході до України вважаючи, що Росія, яка отримала цей статус 2 роки тому, має економіку, не набагато відмінну від української.
 
О.Рибачук перебуває з триденним візитом у Брюсселі для участі в сьомому засіданні Комітету “Україна-ЄС”.