Шанси на проходження у парламент на виборах 2006 року на сьогодні мають 5 політичних партій.

Такими є надані агентству UNIAN дані всеукраїнського опитування, проведеного соціологічною службою Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова.

Як повідомив провідний експерт Центру Разумкова Олександр ЛИТВИНЕНКА, на запитання “Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради і до виборчого бюлетеню були включені такі партії, за яку партію Ви б проголосували?”, респонденти відповіли наступним чином: За “Народний Союз “Наша Україна” – 27,3%; за Партію регіонів – 15,6%; за Всеукраїнське об'єднання “Батьківщина” – 8,7%; за Комуністичну партію України – 5%; за Соціалістичну партію України – 4,8%.

“Таким чином, сьогодні реальні шанси самостійно, із значним запасом подолати 3%-й бар'єр мають лише п'ять партій, які б і розподілили між собою 450 депутатських мандатів” – зазначив експерт.

Шанси на подолання виборчого бар'єру мають також Народна партія і Прогресивна соціалістична партія України (за них проголосувало б по 2% громадян), Всеукраїнське об'єднання “Жінки за майбутнє” – (1,7%), партія “Наша Україна” – 1,6%.

За Партію зелених України голосували б 1,3% опитаних, за Соціал-демократичну партію України (об'єднану) – 1,2%.

За кожну з інших політичних партій готові віддати свої голоси менше 1% опитаних. Проголосували б проти всіх – 2,1%, не брали б участі у виборах – 2,0%, не змогли відповісти – 19,2%.

Наведені дані, на думку О.ЛИТВИНЕНКА, засвідчують високий рівень довіри громадян до влади, оскільки НСНУ і ВО “Батьківщина” значною мірою ототожнюються зі своїми лідерами – Президентом і прем'єр-міністром України. “Ототожнення з популярною владою дасть зазначеним партіям перевагу на виборах, але може створити їм певні проблеми в разі падіння цієї популярності до початку або під час виборчої кампанії”, — заявив політолог.

Водночас, на думку О.ЛИТВИНЕНКА, другий за рівнем рейтинг Партії регіонів, “є свідченням стабільної електоральної підтримки противників діючої влади, завданням яких у передвиборний період буде консолідація свого електорату”.

Опитування проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 8 по 14 квітня 2005р. в усіх регіонах України. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.