Народні депутати України – Володимир Зубанов із фракції «Регіони України» та Ярослав Кендзьор з «Нашої України» – вирішили створити фонд «Схід-Захід» для подолання розколу українського суспільства, що стався під час виборчої кампанії, та більш близьких контактів між людьми з різних частин держави.

— Фонд «Схід-Захід» має організовувати телемости, взаємні поїздки дітей, обмін студентами, творчими колективами. Адже ми фактично одні про одних нічого не знаємо, – каже народний депутат, голова Партії державного нейтралітету України Володимир Зубанов, який нещодавно перебував у Чернівцях.

— Чи вдасться лише таким чином подолати суспільний розкол?

— Це лише частина заходів. А взагалі повинен бути постійний обмін інформацією. На Донбасі люди повинні знати, що відбувалося в Західній Україні в 1939-40 роках, коли прийшла нова влада і за ніч репресували тисячі людей. На Донбасі цього не знають і думають, що хтось виступав проти влади антизаконно. А на Заході не знають, що таке «Молода гвардія» з Краснодона. Тому повинна бути всебічна інформація про ситуацію в цих регіонах. Необхідні постійні приводи для спілкування, спільні інтереси: культурні, духовні, а в основі усього – економічні взаємини. Повинні також з'явитися політичні сили, здатні об'єднати виборців усієї країни, а не такі партії, за яких голосують лише в окремих регіонах.

— А чим спричинена, на ваш погляд, така різниця в менталітеті населення Заходу і Сходу?

— Різниця менталітетів – це історія. На Схід прийшли люди переважно з Московії ще у 18 столітті. Потім через сто років почалося будівництво вугільних копалень. І теж здебільшого це робили люди, які приїхали. На Заході ж ніхто нікуди не ходив. Люди тут жили тисячі років, склалася певна культура тощо. У нас на Сході багато великих підприємств, де люди працюють, заробляючи 1000 гривень, і дуже задоволені. Тут такого немає, і люди змушені займатися чимось іншим, виявляти ініціативу, йти у сферу малого і середнього бізнесу. Як свідчить досвід Європи — цей бізнес є основою економіки. У нас же велика концентрація капіталу, і це не сприяє розвиткові малого та середнього бізнесу.

— Що робити, аби ці протиріччя подолати?

Pages: 1 2