Україна зацікавлена укласти з Туркменістаном довгострокову угоду про постачання газу на 20-30 років. Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр Анатолій Кынах за підсумками переговорів президентів України Віктора Ющенка і Туркменістану Сапармурата Ніязова, повідомляють «Українські Новини».

За його словами, Туркменістан зараз може поставляти 60-70 млрд. куб газу на рік в Україну і країни Західної Європи. «Це питання (довгострокова домовленість) має бути невід’ємною частиною нашого довгострокового співробітництва», — сказав Кінах.

Він повідомив, що в травні в Києві пройде засідання україно-туркменської міжурядової комісії, на якому будуть розглянуті умови співробітництва двох країн у газовій сфері.

За словами першого віце-прем’єра, ціна на, що поставляється з Туркменістану газ збережеться на рівні 58 доларів за тисячу кубометрів газу на границі з Узбекистаном. Це сформує ціну на газ на кордоні України з Росією 7,4 доларів за тисячу кубометрів. Кінах сказав, що не очікує зниження цін на газ, що поставляється з Туркменістану, з огляду на світовий ріст цін на енергоносії. «Я не очікую істотного зниження цін на природний газ», — сказав Кінах.

За його словами, необхідно шукати оптимальне рішення в частині оплати поставленого туркменського газу українськими товарами, а також потрібно постаратися знизити енергоємність української економіки, модернізуючи її. На переговорах Ющенка і Ніязова, туркменський Президент сказав, що ціни, які пропонує за газ Туркменістан, найнижчі у світі. «У світі немає дешевше газу, ніж туркменський», — сказав Ніязов.

Нагадаємо, що 22 березня Ющенко відбув в Ашхабад (Туркменістан) з офіційним візитом, що пройде 22-23 березня. 3 січня «Нафтогаз України» підписав з Туркменістаном додаткову угоду про постачання газу в 2005 році до довгострокового контракту про постачання газу в Україну. Угода передбачає постачання в Україну в 2005 році 36 млрд. куб. м газу, 87,5% з яких (31,5 млрд. куб. м) «Нафтогаз України» буде купувати по 58 доларів за 1 тис. куб. м на кордоні Туркменістану з Узбекистаном. У 2004 році «Нафтогаз України» купував у Туркменістану газ за ціною 44 долара/тис. куб. м; оплачуючи 50% газу грішми, 50% — товарно-матеріальними цінностями.