Отже, Ющенко у Вашингтоні. Сумнів, що це таки станеться породжувала не тільки організація візиту, яка здорово кульгала. Ще за кілька днів до приїзду в США було невідомо, де, з ким і коли Ющенко буде зустрічатися. А після звістки про смерть Папи взагалі почали говорити про перенесення строків візиту на невизначений термін.

Програма візиту. Чи можна було щось змінити?

Але все більш-менш владналось. І у понеділок зранку Ющенко, який одягнув помаранчевий светр, прибув до Вашингтону. На час, коли пишеться ця стаття, уже відбулася зустріч Ющенка з Бушем у Білому Домі та пройшов робочий ланч глав держав. Програмою також передбачено, що Ющенко зустрінеться віце-президентом США Діком Чейні, держсекретарем Кондолізою Райс, міністром оборони Дональдом Рамсфельдом, а потім матиме виступ у Джоржтаунському університеті. Потім Ющенко літаком відправиться до Чикаго, де заплановані його зустрічі з мером Річардом Делі, і членами Чиказької ради з міжнародних справ. Звідти полетить до Бостону, де відвідає дитячу клініку Шрайнера, у якій лікують п’ятирічну Настю Овчар.

Як “Главред” писав раніше, Президент таки відвідає бібліотеку імені Джона Кеннеді, де йому вручать пам’ятну відзнаку, а потім зустрінеться з членами родини Кеннеді. У той же день запланована його лекція в Гарвардському університеті. Увечері Ющенко відправиться назад до Вашингтона. Як повідомляє протокол Президента, у середу Ющенко виступить на спільному засіданні палат Конгресу США.  Крім того, планується, що Президент відвідає музей Холокосту, покладе квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку, зустрінеться із сином винахідника вертольота Ігоря Сікорського — Сергієм Сікорським, а увечері проведе зустрічі з представниками української діаспори. Якщо уважно вивчити програму візиту, Президент дійсно має три напружених дні роботи. Але чи усе те, що організатори візиту намагались увіпхнути у протокол, є настільки важливим? За словами Ірини Геращенко, прес-секретаря Президента, візит є дуже насиченим. Не будемо сперечатися. Але що привезе Ющенко в Україну на потрачені кошти українських платників податків?

Як відомо, після першого дня переговорів, Буш та Ющенко підписали заяву про наміри країн стати стратегічними партнерами. Очевидно, що ця заява є такою собі демонстрацією добрих намірів, а не програмою конкретної співпраці. Що буде потому, судити важко. Зрештою, перший крок у напрямку зближення з Україною США зможуть зробити у середу, коли Ющенку нададуть слово на спільному засіданні Конгресу.

Pages: 1 2 3 4