У Росії розуміють, що шлях нашої країни лежить до Європи

Міністр економіки України Сергій Терьохін, який окреслив своїми заявами чіткі умови об’єднання слов’янських держав на основі економічної бази, зони вільної торгівлі без вилучень, обмежень і наднаціонального органу, мало кого обнадіяв. Якщо розглядати слов’янську інтеграцію на тлі нежиттєздатності об’єднань на зразок СНД, то шансів у неї мало, а амбіцій багато.

Голова президії Ради з питань зовнішньої й оборонної політики Росії Сергій Караганов на зустрічі з журналістами зазначив, що «не вірить у можливість об’єднання територій країн, які перебувають на таких різних рівнях розвитку». «Можна багатому присягнути. Якби в Росії ВВП на душу населення дорівнював Нідерландам, тоді практичні українці захотіли б якоїсь нової унії. Але оскільки Росії до цього далеко, українці до нас приєднуватися не хочуть, а хочуть — до Нідерландів», — пожартував він, відповідаючи на запитання журналістів країн СНД. «Співдружність незалежних держав нежиттєздатна. Її створювали або як інструмент розлучення, або як метод спокутування гріхів діячів, які підписали біловезьку угоду. Їх треба було страчувати, а вони нібито створили щось нове, це їх і врятувало. У ГУУАМ немає, і не буде жодної економічної основи. Можливо, єдиний економічний простір між Росією та Казахстаном буде більш реальним і дієздатним, ніж усі інші. Можливо, трохи ефективніша за все інше ОДКБ (Організація Договору колективної безпеки), бо вона займається проблемами безпеки в дуже небезпечних районах: там усі країни дуже слабкі», — констатував Караганов.

Відповідаючи на запитання журналістів про роль України як регіонального лідера на пострадянському просторі, Караганов стверджував, що «краще було б не витрачати часу та грошей на безглузді проекти, а рвонути одразу до Європи. Судячи з досвіду Росії, подібні регіональні проекти вас дуже затримають. Від цього слід звільнитися».

Ще симптоматичнішою була його відповідь на запитання «Дня» про девіз, що визначає сьогодні дії урядів України та Росії:

«Я в присутності дам не лаюся. Одне можу сказати: ми вас перевершили за одиницями дурості на одиницю часу».

Pages: 1 2