За рік до виборів українські політики знову розкручують «російський фактор» в Україні. Але тепер він навряд чи гратиме таку ж сильну роль, як колись.

«Монополії на Росію», а точніше – на розиграш «російської карти» у боротьбі за владу, про що говорив лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз невдовзі після своєї зустрічі з представниками російської партії «Родіна», насправді, на наш погляд, не існує.

Раніше привілей прямо вести діалог з російською державною верхівкою і родинними політичними силами належав колишнім «партіям влади» — «регіоналам», есдекам та їм подібним. Опозиції залишалося тільки запевняти Москву, що і вона, мовляв, не проти стратегічного партнерства.

Але тепер ситуація змінилася, опозиція стала владою. Кремль і близький до нього російський великий бізнес, надії якого і так і не виправдав інвестований ними «проект Янукович», тепер волею-неволею зайнятий будівництвом відносин з новим українським керівництвом.

Ті, хто залишився за бортом – Партія регіонів, СДПУ(о), а також маргінали, що об’єдналися в партію «Держава», кажуть про захист російської мови, православ’я, федеративного устрою України (останнє зараз небезпечно), виступають за зміцнення дружби з Росією і проти вступу України до НАТО.

Ще кілька місяців тому російські й українські політологи сходилися в думці, що саме на ці моменти може ставити Москва, якщо всерйоз захоче взяти геополітичний реванш у відносинах з Україною. Тому зрозумілою є спокуса для нинішньої опозиції нагадувати частіше про себе Кремлю, щоб розкрутити заново «російську карту» для відновлення втрачених позицій у країні.

І не тільки для опозиції. Лідер соціалістів Олександр Мороз, схоже, йде тією самою стежкою, і навіть зіграв на випередження. Поки «регіонали», есдеки і «державники» утримуються від публічних контактів з потенційними союзниками в Росії, Мороз узяв та й здружився з російської «Родіною», яка має до того ж фракцію в Держдумі і ніколи не мала теплих почуттів стосовно України. Запитується, навіщо? По-перше, по-друге і по-третє – вибори, вибори і ще раз вибори.

Pages: 1 2 3