Становлення демократії в нашій країні породжує не лише нові можливості, а й нові обов’язки та відповідальність. Як нещодавно сказав міністр закордонних справ Борис Тарасюк, Україна набуває рис лідера у відстоюванні прав людини.

Проте боротьбу за права людини у світі можуть неадекватно сприйняти інші держави.

Це вже відчула на собі Україна, яка нещодавно висловилася на підтримку прав людини в Білорусі та на Кубі. В понеділок Київ вирішив роз’яснити свою позицію щодо Гавани. Однак Міністерство закордонних справ України не спростовувало заяви Президента, а лише закріпило чітку позицію держави.

До МЗС України запросили Посла Республіки Куба в Україні Хуліо Гармендіа. Під час розмови із заступником міністра закордонних справ України Олегом Шамшуром увагу кубинського гостя звернули на неадекватну реакцію офіційної Гавани на згадку про “острів свободи” у виголошеній президентами України та США спільній заяві від 4 квітня.

До відома кубинської сторони було доведено, що питання дотримання прав та свобод людини як основи демократичного розвитку держави є ключовим елементом і у внутрішній, і в зовнішній політиці України. Наша країна стала на незворотний шлях демократичних перетворень на правову державу, яка активно підтримує загальнолюдські цінності та принципи демократії у своєму регіоні й у всіх куточках світу. При цьому йдеться про невід’ємні права та свободи людини, закріплені в базових документах ООН, ОБСЄ, Ради Європи.

Під час зустрічі Олег Шамшур наголосив: Україна виходить із того, що між українським і кубинським народами тривалий час існують щира симпатія та дружба, і що справжні друзі завжди можуть відверто говорити про існуючі проблеми, передусім у сфері дотримання прав людини.

Зі свого боку, кубинська сторона підтвердила готовність до відкритого прямого двостороннього діалогу з усіх питань, у тому числі щодо прав людини, й наголосила, що Куба, як і Україна, також зацікавлена в подальшому розвитку дружніх відносин.

Нагадаємо, минулого тижня під час візиту до США Віктор Ющенко разом із Джорджем Бушем оприлюднили спільну заяву, в якій, зокрема, висловили обіцянку разом працювати на підтримку поступу свободи й захисту прав людини у світі, зокрема й на Кубі та в Білорусі.

Pages: 1 2