25 березня зміни та доповнення до бюджету на 2005 рік нарешті ухвалено

Рівно за тиждень — 1 квітня. Не в сенсі День сміху — перший день другого кварталу післявиборного року, коли нова українська влада має намір нарешті приступити до матеріалізації власних передвиборних обіцянок. Усе, що відбулося за попередні два місяці, — хоч і важлива, але підготовка. А з 1 квітня…

Від цього дня українським пенсіонерам мають сплачувати як мінімум 332 гривні й почати компенсувати різницю між 332 і 294 грн. за січень, лютий і березень.
Мами при народженні дитини почнуть отримувати дев’ять прожиткових мінімумів для дітей віком до шести років (тобто 376 грн. х 9 = 3384 грн.) одноразово та ще 13,6 прожиткового мінімуму (5113,6 грн.) — «протягом наступних 12 місяців у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України». (Сподіватимемося, що не шкарпетками, трусами чи костюмами.)

Надбавки по догляду за інвалідом першої групи становитимуть 406 грн., допомога на дітей до шести років, які перебувають під опікою, від 1 квітня розраховуватиметься з 362 грн., для дітей від шести до 18-ти — із 460 грн. (з 1 жовтня ці суми ще раз підвищать).

Відчутно зросте мінімальна заробітна плата. Якщо з 1 січня стараннями ще тієї, кучмівської, влади вона збільшилася до 262 грн., то тепер підвищення буде щоквартальним: із 1 квітня — 290 грн. на місяць, із 1 липня — 310, із 1 вересня ц.р. — 332 грн. Щоправда, уїдливі експерти вже підрахували, що на такі масштабні виплати бюджетникам у місцевих бюджетах поки що бракує 2,173 млрд. грн. І це при тому, що питома вага заробітної плати на місцевому рівні досягає в середньому 82% — проти 73 торік (і норми на рівні не більш як 60%). Тому деградація наближається цілковита — ані тобі ремонту, ані будівництва, ані закупівель бодай найнеобхіднішого. Тепер зрозуміло, чому спікер Литвин назвав нинішній варіант бюджетного закону «бюджетом проїдання»?

Безумовно, від передвиборних соціальних обіцянок відмовлятися просто немислимо. Це — тяжкий хрест уряду Тимошенко. Проте за все суспільству треба платити, і за високі соціальні стандарти — також.

Блага у вигляді додаткових грошових знаків не виникають із повітря (тоді вони найгірше зло), а кимось і якось заробляються. І якщо нині в пріоритетах соціалка та соціалка в квадраті, то кошти для її фінансування добувають не лише з тіньового обороту, котрому справедливо кладуть край.

Різко скорочуються асигнування на капітальне будівництво. І якщо автобан Київ—Одеса «вижив», то, кажуть, уже після затвердження бюджетного проекту минулої суботи на Кабміні «полягло смертю хоробрих» давно вже назріле та перезріле будівництво моста в Запоріжжі (у тому сенсі, що бюджетних асигнувань на нього не знайшлося).

Pages: 1 2 3 4 5