Чи треба їхати на День Перемоги до Москви?

Заява Віктора Ющенка про те, що він має намір святкувати День перемоги в Україні, одразу викликала бурхливе обговорення. Деякі російські ЗМІ охарактеризували таке рішення не інакше як демарш російському керівництву. Чи так це?

Навряд чи. Безсумнівно, реакція Кремля може виявитися хоча й не публічно, але досить жорсткою. Досить пригадати скандал у Росії в зв’язку з тим, що на урочистості 9 травня відмовилися приїхати лідери Естонії й Литви. Щоправда, ситуація з рішенням Президента України кардинально відрізняється: він не давав жодних оцінок історичним подіям і не висловлював свою думку щодо самого святкування в Москві. Понад те, йдеться не про однозначну відмову відвідати урочистості в Росії, а про компромісне рішення. «Я ніяково почуватимусь, якщо в Києві зберуться ветерани війни, а я стоятиму на іншій трибуні. Я вважаю, це легко зрозуміє і пан президент Володимир Володимирович Путін, й інші мої колеги», — заявив минулої суботи Президент України. При цьому, повідомляє Інтерфакс-Україна, Віктор Ющенко зазначив, що має намір відвідати Москву 8 травня.

Проте вже вчора прес-секретар глави держави Ірина Геращенко заявила, що графік Віктора Ющенка на День Перемоги 9 травня поки що перебуває в стадії доопрацювання. Чи означає це, що рішення Президента буде «відкориговано»?

Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня Київ відвідав президент Грузії Михаїл Саакашвілі. Цілком можливо, що питання московських заходів у травні обговорювалося під час переговорів. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, грузинський лідер не має наміру відвідувати Москву в День Перемоги у зв’язку з підготовкою візиту американського президента Джорджа Буша, який прибуде до Тбілісі 10 травня.

Чи є заява Віктора Ющенка демаршем? Як на неї можуть відреагувати в Москві? Про це — думки експертів.

Олександр СУШКО, директор та експерт Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України:

Pages: 1 2 3