Для оцінки роботи нової влади найбільш логічним буде взяти за точку відліку її діяльності день обрання уряду. Із цього моменту, тобто з 4 лютого, минуло 62 дні. У той же час вважається, що найбільш значущими для будь-якої нової команди є перші 100 днів її роботи. Після закінчення цього терміну, тобто вже через місяць, можна судити про ефективність зроблених Президентом і урядом кроків, без обмовок давати оцінки й навіть сподіватися на перші видимі результати. Однак звірятися в цей період з думкою суспільства, й особливо його компетентних представників, на наш погляд, буде аж ніяк незайвим. «День» подає результати соціологічного опитування, а також думки представників різних сфер діяльності, зібрані нашими кореспондентами в регіонах з приводу найбільш вдалих і невдалих кроків нової влади.

Андрій СЕНЧЕНКО , депутат Верховної Ради Криму, лідер руху «Прозора влада», м. Сiмферополь:

— До вдалих кроків влади слід зарахувати прийняття поправок до бюджету, хоча там існують і не зовсім безперечні позиції, проте більше плюсів, аніж мінусів. Влада не розгубила кредиту довіри народу, і це поки що головне. Але до мінусів слід віднести спроби нової хвилі чиновників, які, дивлячись на позицію центру з реприватизації великих, загальнодержавного значення підприємств, насправді приватизованих із грубими порушеннями закону, намагаються поширити ці прагнення на всі без винятку підприємства та всіх підприємців. Йдучи у фарватері цієї політики центру, чиновники на місцях, прикриваючись новою владою, розгорнули справжній рекет стосовно підприємців і власників усіх, навіть найменших підприємств. Зовсім несподівано питання державного рекету знову постало на порядку денному. Це вельми погіршує не лише імідж нової влади, а й інвестиційний клімат у нашій країні.

Невдачами я би назвав і приблизно 30% кадрових призначень як у центральних відомствах, так і в регіонах. Можна прогнозувати, що приблизно стільки ж доведеться замінити найближчим часом через нездатність цих людей освоїти обсяг майбутньої роботи. Тобто насправді сумнівних призначень більше, але мені здається, що саме третина з них безнадійні. Хоча є й самородки, які зможуть «вижити» та впоратися із завданням…

Борис НАГОРОДНІЙ , доктор соціологічних наук, декан факультету журналістики та соціології Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля:

— Багато років тому від індійських аспірантів почув незвичну для європейців фразу: «Найбільша перемога — коли не перемагає ніхто». Стільки часу минуло після виборів, а численні приклади підтверджують старий вислів: «У перемоги багато родичів, і лише поразка — завжди сирота».

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9