Погода сприяє коханню, стверджував класик. А вже весняна – тим більше. Ось і туляться одна до одної партії, що програли, і партійки – щоб зігрітися, оглядітися і вирішити, як далі жити. А після – спробувати оформити відносини.

Що власне й відбулося: 13 квітня чотири основні опозиційні партії — «Регіони України», «Держава», Прогресивна соціалістична партія України і «Нова демократія» підписали комюніке про сумісні дії. Четвірка, до якої приєдналося ще десятка півтора політичних партій більш дрібних (на кшталт «Російського блоку») домовилася про створення широкої коаліції опозиційних сил на чолі з Віктором Януковичем.

Фактично почалося створення кістяка майбутнього виборчого блоку на парламентські вибори. Нових опозиціонерів безумовно підганяв час і бажання зіграти на випередження: комюніке було підписано саме у розпал переговорів між Народним союзом «Наша Україна», Блоком Юлії Тимошенко і Народною партією України про створення єдиної виборчої коаліції.

Есдеки поки утрималися і, швидше за все, за словами заступника голови СДПУ(о) Олексія Мустафіна, блокуватися з четвіркою не будуть. Очевидно, переговорний процес з «регіоналами» про об’єднання зусиль зайшов в безвихідь, тому в кращому разі друзям-суперникам залишиться домовитися не заважати один одному на виборах. А ось це навряд чи: рейтинг однієї з колишніх «партій влади», незважаючи на розгалужену організаційну структуру і вірні мас-медіа, вельми низький (не більше 1-2%), тому або все ж таки доведеться, згнітивши серце, блокуватися, або докласти всіх зусиль, щоб за відсутності адмінресурсу вигризти собі хоч би 3% голосів виборців, навіть за рахунок колишніх колег по захисту інтересів «умовно синього електорату» (перл, що прозвучав на XIX з’їзді СДПУ(о)).

Адже піднімає голову і «Трудова Україна», яку, як очікується, очолить Валерій Коновалюк – єдиний скільки-небудь перспективний політик з нинішніх «донецьких». І партія колишнього глави «Нафтогазу України» Юрія Бойка теж хоче стати парламентською. А електорату на всіх може й не вистачити. Навіть в східних і південних регіонах. Отже боротьба між колишніми союзниками розгорнеться неабияка.

Якщо порівнювати «Комюніке чотирьох» з декларацією про створення виборчого блоку «Наша Україна», що привів у результаті до влади Віктора Ющенка, то, здавалося б, є спільні риси: зібралися хлопці, порішили, що «разом нас багато», далі по тексту – і вперед, парламент штурмувати.

Pages: 1 2 3 4